Odsłonięcie tablic historycznych za nami!

W zeszłą sobotę 13 września w Parku Miejskim w Kostrzynie odbył się turniej siatkówki plażowej organizowany przez Walka Kostrzyn, a godzinie 12:00 miało miejsce odsłonięcie tablic o tematyce historycznej. Przypomnę, że tablice postawiono wramach projektu “Kostrzyn - małe miasto z wielką historią” finansowanego ze środków programu Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.
Skromną uroczystość zaszczycili swoją obecnością prezes Stowarzyszenia "Światowid" pan Zygmunt Nowaczyk, burmistrz miasta i gminy Kostrzyn pan Paweł Iwański, pan Kazimierz Matysek (autor tekstu znajdującego się na tablicach), którzy wraz z członkami zarządu koła przecięli wstęgę opasającą tablice. Do parku przybyli także członkowie naszego koła i sympatycy historii Kostrzyna. Prezes koła Jakub Łabędzki oraz prezes Stowarzyszenia Walka Kostrzyn Łukasz Szał w kilku słowach podziękowali wolontariuszom oraz przedsiębiorcom, którzy przyczynili się do powstania tablic historycznych, a także przedstawili cele i plany dalszego działania naszej organizacji. Jeszcze we wrześniu odbędzie się w Kostrzynie prelekcja historyczna, a później konkurs wiedzy o historii dla uczniów gimnazjum.
Dziękujemy wszystkim obecnym za przybycie, wasza obecność wiele dla nas znaczy! Cieszymy się, że są ludzie, którzy podobnie jak my kochają historię lokalną i pragną ją utrwalać. Niech tablice będą "zaczynem", który spowoduje jeszcze większą popularyzację dziejów Kostrzyna i okolic.

Jakub Łabędzki

Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 - Koło im. J. Wadyńskiego w Kostrzynie