Walka Kostrzyn

17.07.2010

Barwy

Opis klubu dodany przez:
Zespół powstał 17 lipca 2010 roku, kiedy to pierwszy raz pod tą nazwą zawitał na Wakacyjny Puchar Poznania organizowany przez Głos Wielkopolski. Można jednak powiedzieć, że historia Walki Kostrzyn rozpoczyna się już 5 lat wcześniej od piłkarskich rozgrywek, tyle że wirtualnych (z komputera na orlika przeszła bowiem praktycznie cała liga). Wracając jednak do świata realnego po niezbyt udanym turnieju w Poznaniu, przyszła fala sukcesów związana z kostrzyńskimi turniejami, co zmotywowało Walkę do wstąpienia w szeregi orlikowej ligi gminnej Kleszczewo. Pierwszy sezon zakończył się zdobyciem siódmego miejsca. W kolejnych trzech mogliśmy pochwalić się wicemistrzostwem. Ostatnie dwa to mistrzostwo Extraligi w Kleszczewie, po których zdecydowaliśmy się na przejście na duże boisko. Ważnym miesiącem dla naszej historii był sierpień 2013, kiedy to rozpoczęliśmy swoją przygodę z Pucharem Polski na dużym boisku oraz powołaliśmy Stowarzyszenie. Od sezonu wiosna 2014 w Lidze Wielkopolskiej występuje nasza druga drużyna - pod szyldem Akademia Walki. Oprócz grania w piłkę, reprezentujemy nasz klub w biegach (10 km, półmaraton, maraton) oraz dwukrotnie organizowaliśmy turniej dla Szkół Podstawowych naszej gminy, w pierwszej edycji wzięło udział 150 uczestników, w drugiej 210! W Kostrzynie zasłynęliśmy z rewitalizacji Parku Miejskiego, w którym najpierw odświeżyliśmy zaniedbane ścieżki, a następnie posadziliśmy ponad 1500 roślin, zamontowaliśmy boisko do siatkówki plażowej, 4 tablice historyczne oraz 5 nowych ławek, korzystając ze środków finansowych rozmaitych instytucji oraz lokalnych przedsiębiorców, a przede wszystkim bazując na pracy wolontariuszy z naszego miasta oraz stowarzyszenia.