Piłka siatkowa

Po raz pierwszy zaprezentowaliśmy się na turnieju piłki siatkowej na III Turnieju z okazji Narodowego Dnia Niepodległości. Wtedy wspólnie z Sokołami wystawić drużynę pod szyldem Walka-Sokoły, ale również w drugiej drużynie pod nazwą KS Sokoły grali nasi zawodnicy. Zespół Walka-Sokoły został zajął w turnieju 9. miejsce. Drużyna KS Sokoły skończyła ostatecznie na miejscu czwartym. Skład Sokołów Kostrzyn: Andrzej Bajołek, Michał Lepczyk, Dariusz Lorkowski, Marta Kozińska, Tomasz Maliński, Jan Sieiński, Bartosz Wilczyński, Józef Wilczyński. Skład drużyny Walka-Sokoły: Arkadiusz Bilski, Piotr Iwański, Mateusz Lisiak, Jakub Lorkowski, Tomasz Krzyżan, Mateusz Nadolny.

Kolejny turniej na którym byliśmy reprezentowani, to wspominany wielokrotnie turniej siatkówki plażowej w Parku Miejskim, który współorganizowaliśmy razem z KS Sokoły Kostrzyn (więcej o tej imprezie tutaj. Tam nasze drużyny (reprezentowane przez: Arka Bilskiego, Mateusza Nadolnego, Piotra Iwańskiego oraz Monikę Staniewicz, Tomasza Krzyżana, Łukasza Szała) zajęły miejsca 4 i 5. Reprezen Znacznie lepiej spisaliśmy się w dwójce, gdzie Bartosz Wilczyński oraz Tomasz Maliński wrócili do domu z srebrnymi medalami.

Na kolejnym turnieju z okazji Dnia Niepodległości los skojarzył nas na turnieju w grupie "B" z następującymi ekipami: Volley Wall, Duszpasterstwo Akademickie Plus oraz 30 plus 40. Zasady turnieju proste: gramy do dwóch wygranych setów, set wygrywa drużyna, która pierwsza zdobędzie 15 punktów. W pierwszym meczu przyszło nam się zmierzyć z drużyną Volley Wall i przyznać trzeba, że mecz nam nie wyszedł. "Gładko" przegraliśmy 2:0. W drugim meczu wyraźnie się rozkręciliśmy, pewnie wygraliśmy drugi set i czekał nas tie-break. W nim po zaciętej walce musieliśmy uznać wyższość ekipy 30 plus 40, która ostatecznie wygrała 16:14. Dla przeciwników brawa, zwłaszcza że od drugiego seta grali w piątkę. Ostatni mecz w grupie okazał się zarazem ostatnim w turnieju. Po niezłym meczu, niestety lepsze okazało się Duszpasterstwo Akademickie Plus, zwyciężając 2:0. Tabela nie była dla nas łaskawa, sklasyfikowano nas na 4. miejscu w grupie. Nie wyniki tego dnia były jednak najważniejsze, a możliwość gry i zabawy :) Po raz pierwszy w naszych barwach zaprezentowali się Karolina Pinczak oraz Andrzej Bajołek. Turniej wygrała drużyna Krzykacze, a zaprzyjaźniona ekipa Sokołów zajęła czwarte miejsce. Skład: Karolina Pinczak, Arek Adamski, Andrzej Bajołek, Arek Bilski, Mateusz Lisiak, Mateusz Kapciak, Tomasz Krzyżan, Mateusz Nadolny, Łukasz Szał