Zapraszamy do udziału w turnieju piłki siatkowej!

Stowarzyszenie Walka Kostrzyn wraz z Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/1919 Koło w Kostrzynie oraz KS Sokoły Kostrzynzaprasza w sobotę 13 września 2014 roku do Parku Miejskiego. Od godziny 10.00 zapraszamy na turniej open trójek siatkarskich, a od godziny 14.00 na turniej par. W trakcie trwania imprezy nastąpi także uroczyste odsłonięcie tablic historycznych w Parku Miejskim. Projekty "Budujemy miejsce dla Ciebie" oraz “Kostrzyn - małe miasto z wielką historią” finansowane są ze środków programu Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.

Turniej siatkówki plażowej został podzielony na dwie kategorie:
Turniej open trójek (z zasadami siatkówki halowej) oraz turniej dla par (z zasadami siatkówki plażowej), przeznaczony dla bardziej zaawansowanych graczy. W obu przypadkach zgłoszenia przyjmowane są mailowo(walkakostrzyn@gmail.com) i telefonicznie: 512 244 190 oraz 728 335 908. Warunkiem uczestnictwa jest opłacenie wpisowego do piątku 12 września oraz w przypadku niepełnoletności dostarczenie zgody rodziców. Koszt udziału w turnieju to 10 zł od osoby. Dla każdego z uczestników przewidziany poczęstunek, dla najlepszych nagrody. Liczba miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń!

Przy zgłoszeniach prosimy o używanie formularza zgłoszeniowego, można go wysłać mailowo na adres walkakostrzyn@gmail.com lub przynieść wydrukowany do siedziby Stowarzyszenia (Cmentarna 11, Kostrzyn). Ułatwi nam to proces rejestracji.

Link do formularza turnieju trójek:http://przeklej.org/file/ajB2rT/formularz.zgloszeniowy.-.turniej.trojek.doc
Link do formularza turnieju par:http://przeklej.org/file/69xMyi/formularz.zgloszeniowy.-.turniej.par.doc

Regulaminy:

I Turniej siatkówki plażowej w Parku Miejskim
Kategoria: pary

Regulamin:

1. Celem turnieju jest wyłonienie najlepszej dwójki i popularyzacja siatkówki plażowej.
  2. Miejsce i termin: Park Miejski w Kostrzynie, sobota 13 września, godz. 14:00
  3. Organizatorami turnieju są stowarzyszenia „Walka” Kostrzyn i „Sokoły” Kostrzyn.
  4. Turniej będzie rozgrywany według zasad gry w siatkówkę plażową :

- Gra trwa do zdobycia przez jedną z drużyn 21 pkt. Nie ma konieczności uzyskiwania dwupunktowej przewagi. W finale i meczu o 3. miejsce należy będzie trzeba uzyskać przewagę.

- Dozwolone jest odbicie piłki każdą częścią ciała.

- Celem gry jest umieszczenie piłki w polu gry drużyny przeciwnej i zapobieżenie dotknięcia przez piłkę własnego pola gry.

- Piłkę przebija się przez siatkę zawieszoną na wysokości 2,43 m.

- Wymiary boiska 8m x 8m

- Zespół ma prawo do trzykrotnego odbicia piłki w celu przebicia jej na stronę przeciwnika (blok liczy się do ilości odbić).

- Zawodnik danego zespołu nie może odbić piłki kolejno dwa razy (za wyjątkiem bloku).

- Gra toczy się do momentu popełnienia błędu:

- upadku piłki na pole gry przeciwnika,

- upadku piłki na własne pole i poza pole gry przeciwnika,

- dotknięcia siatki,

- przekroczenia lub dotknięcia linii końcowej boiska przy wykonywaniu zagrywki,

- błędu odbicia lub uderzenia piłki,

- błędu zagrywki , spoza pola zagrywki

1. Warunki uczestnictwa:

- drużyna liczy 2 osoby,

- po rozpoczęciu turnieju nie można zmieniać składów drużyn (np. dopisywać zawodników)

- wszelkich formalności związanych z uczestnictwem drużyny w turnieju (zgłoszenie zespołu i zapoznanie się z regulaminem) dopełnia w imieniu drużyny jej kapitan.

- udział w turnieju jest odpłatny. Aby wystąpić w turnieju należy uregulować wpisowe: 10 zł od osoby.

1. Turniej jest przewidziany dla 6-8 zespołów.
  2. Gra toczyć się będzie z udziałem jednego sędziego. W przypadku obustronnego błędu, akcja zostaje powtórzona. Kapitan zwycięskiego zespoły informuje organizatorów o wyniku gry.
  3. Turniej zostanie rozegrany w formule „brazylijskiej”.
  4. Nagrody otrzymają najlepsze zespoły. Organizatorzy wybiorą i nagrodzą także najlepszego zawodnika turnieju.
  5. We wszystkich sprawach nie uwzględnionych w regulaminie decyduje organizator.

I Turniej siatkówki plażowej w Parku Miejskim
Kategoria: trójki

Regulamin:

1. Celem turnieju jest wyłonienie najlepszej trójki i popularyzacja siatkówki plażowej w gminie Kostrzyn.
  2. Miejsce i termin: Park Miejski w Kostrzynie
  4. Turniej będzie rozgrywany według zasad gry w mini siatkówkę :

- Dozwolone jest odbicie piłki każdą częścią ciała.

- Piłkę przebija się przez siatkę zawieszoną na wysokości 2,43 m.

- Wymiary boiska 8m x 8m

- Gra toczy się do momentu popełnienia błędu:

- upadku piłki na pole gry przeciwnika,

- upadku piłki na własne pole i poza pole gry przeciwnika,

- dotknięcia siatki,

- przekroczenia lub dotknięcia linii końcowej boiska przy wykonywaniu zagrywki,

- błędu odbicia lub uderzenia piłki,

- błędu zagrywki , spoza pola zagrywki

1. Warunki uczestnictwa:

- drużyna liczy 3 osoby,

1. Turniej jest przewidziany dla 6-8 zespołów.
  3. Turniej zostanie rozegrany w formule „brazylijskiej”.