VII Turniej Piłkarski za nami

W sobotę 25 maja na Stadionie Miejskim im. 750-lecia odbył się VII Turniej Piłkarski Stowarzyszenia Walka Kostrzyn. Do rozgrywek przystąpiło 20 zespołów w trzech różnych kategoriach wiekowych. Turniej rozpoczął się o godzinie 9:00 od zmagań dziewięciu drużyn w kategorii klas IV-VI Szkół Podstawowych. Zespoły zostały podzielone na dwie grupy, gdzie rozgrywano mecze system każdy z każdym po 10 minut. Do półfinałów awansowały zespoły: FC Grzybki, Młode Wilki z grupy A oraz FC El Banditos i FC Demony z grupy B. Półfinały przyniosły następujące rozstrzygnięcia - FC Grzybki pokonały FC Demony 4:1, a po bezbramkowym remisie w rzutach karnych lepsi od Młodych Wilków okazali się zawodnicy z Gułtów. W meczu o trzecie miejsce również padł bezbramkowym remis, a do rozstrzygnięcia potrzebowano aż 8 serii rzutów karnych (dzięki rewelacyjnej postawie obu bramkarzy). W finale FC Grzybki pokonali FC El Banditos Gułtowy 1:0 po bramce Norberta Nowaka. W przerwie między dwoma częściami nagrodzono wszystkie zespoły oraz przyznano wyróżnienia indywidualne. Wylosowano wśród wszystkich uczestników tablet ufundowany przez firmę TM Products.
Drugą część turnieju stanowiły zmagania w kategoriach klas I-III szkoły podstawowej oraz klas VII-VIII SP i 3 klasy gimnazjum. W młodszej z kategorii wiekowych rywalizowało pięć drużyn. A najlepszą z nich finalnie okazała się ekipa Walecznych Serc, która tryumfowała w meczu o pierwsze miejsce nad Watahą. Brązowe medale przypadły Maratończykowi Brzeźno, który odniósł zwycięstwo nad Niepokonanymi. W najstarszej kategorii wiekowej początkowo rywalizowało 6 drużyn, jednak po niezgodnym z regulaminem zachowaniem drużyny Dzikie Żubry Gułtowy, organizatorzy wykluczyli zawodników z turnieju. Dalsze zmagania przyniosły rozstrzygnięcia w postaci pierwszego miejsca dla Fugorzy (komplet punktów), srebrnych medali dla FC Metropolii Siekierki oraz najniższego stopnia podium dla Red Dragons.
Na koniec wręczono nagrody, czego dokonali Burmistrz Gminy Kostrzyn Szymon Matysek razem z Przewodniczącym Rady Miejskiej Grzegorzem Banaszakiem oraz Prezesem Stowarzyszenia Arkadiuszem Adamskim.
Przez cały czas trwania zawodów odbywało się losowanie fantów, a uczestnicy mogli posilić się kiełbaską oraz owocami. Impreza nie udałaby się bez sponsorów, a byli nimi: Gmina Kostrzyn, Restauracja Biesiada, Chłodnictwo Kostrzyn, Paso, Piekarnia Bogienka, Akademia Bramkarskiej Number One, TM Products, AS Instalator, Betoniarnia Iwno Mateusz Nadolny, Moto-Car, KKS Lechia Kostrzyn, Gospodarstwo Sadownicze Mieczysła Kapciak, Supermarket Jana, Pol-Buss. Podziękowania należą się także gospodarzowi obiektu p. Henrykowi Stoińskiemu oraz wszystkim członkom stowarzyszenia zaangażowanym w organizację turnieju. Dziękujemy i do zobaczenia za rok!

kat. I - III

1. Waleczne serca