VI Halowy Turniej za nami!

W sobotę 26 stycznia odbył się VI Halowy Turniej Piłki Nożnej Stowarzyszenia Walka Kostrzyn. Po raz pierwszy rozgrywki toczyły się na nowej hali sportowej przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Ewarysta Estkowskiego w Kostrzynie. W turnieju udział wzięło 12 drużyn, podzielonych na 3 grupy, w których każdy z zespołów rozegrał 3 mecze. Po rozgrywkach grupowych z turniejem pożegnały się 4 ekipy: Olsa Team Kostrzyn nad Odrą, Red Boys Pobiedziska, Volkswagen Poznań oraz Walka 2010. Na osłodę dla tych zespołów oraz dla pozostałych uczestników zorganizowano losowanie nagród rzeczowych. Oprócz tego każdy z zawodników mógł posilić się tradycyjnym schabowym, słodkimi wypiekami od dziewczyn z Walki Kostrzyn, cateringiem dietetycznym od Just Diet oraz kawą i herbatą. Do ćwierćfinałów przystąpili zwycięzcy grup: Walka Kostrzyn, Spalone Talenty oraz FC Markowice, a także drużyny, które zajęły drugie miejsce w grupie: FC Cytrynówka, Oldboys Pobiedziska i Team Magna oraz dwie drużyny z trzecich miejsc z najlepszym bilansem punktowym i bramkowym - Maratończyk Brzeźno I i Maratończyk Brzeźno II. W ćwierćfinałach Walka Kostrzyn pokonała Maratończyka I 1:0, Spalone Talenty wygrały z drugą drużyną z Brzeźna 3:2 (pomimo tego, że to Maratończyk prowadził już 2:0), FC Markowice okazały się lepsze od Oldboys Pobiedziska, wygrywając 2:1, a w ostatnim ćwierćfinale FC Cytrynówka odniosła zwycięstwo na Team Magna 1:0. W półfinałach Walka Kostrzyn zwyciężyła ze Spalonymi Talentami 1:0, a FC Markowice pokonały FC Cytrynówkę 2:0. W meczu o trzecie miejsce Cytrynówce udało się obronić rezultat sprzed roku i wygrać mecz ze Spalonymi Talentami 2:1. W finale lepsi o jedną bramkę od Walki Kostrzyn okazali się zawodnicy z Markowic i po raz pierwszy w historii puchar za I miejsce trafił do drużyny spoza naszej gminy. Po zakończeniu nastąpiło wręczenie nagród, którego dokonali zastępca Burmistrza Waldemar Biskupski oraz prezes naszego Stowarzyszenia Arkadiusz Adamski. Nagroda Fair Play powędrowała do drużyny Olsa Team Kostrzyn nad Odrą (która oprócz swojego zachowania na boisku i przygotowała upominki dla każdego uczestnika turnieju). Następnie statuetkami nagrodzono najlepszego strzelca: Pawła Błaszczyka (FC Markowice - 6 goli), najlepszego bramkarza: Artura Chmiela (Walka Kostrzyn), najlepszego zawodnika: Roberta Jadowskiego (FC Markowice). Pragniemy podziękować wszystkim sponsorom: Gminie Kostrzyn, Restauracji Biesiada, ZPHU Mariusz Otto, Just Diet, Betoniarni Iwno Mateusz Nadolny, Hurt-Telowi, Akademii Bramkarska Number One, a także wszystkim członkom stowarzyszenia za pomoc w organizacji turnieju! Do zobaczenia na naszych kolejnych wydarzeniach sportowych!

Zachęcamy do relacji na portalu infokostrzyn.pl, gdzie oprócz wszystkich wyników znajdą Państwo również film z finału turnieju pomiędzy Walką Kostrzyn a FC Markowice:https://infokostrzyn.pl/?id=2&nr=349