III BIEG PIECZONEJ PYRY ZA NAMI!

W niedzielę 9 września po raz trzeci na terenie Starej Cegielni w Iwnie odbył się Bieg Pieczonej Pyry organizowany przez Stowarzyszenie Walka Kostrzyn, Radnego Szymona Nadolnego oraz Młodzieżową Radę Miejską Gminy Kostrzyn. Na wstępie organizatorzy pragną podziękować wszystkim firmom oraz osobom zaangażowanym w pomoc w organizacji biegu: Gminie Kostrzyn, Betoniarni Iwno, KM Steel, Sushi4You, HFJ Atrium, Power Duck, Restauracji Biesiada, Pracowni Fizjoterapeutycznej Szymona Walkowiak, M-Balans, TBB Beton, Grupie Prodcuentów Amazis, Drukarni Artpoldruk, Sołtys Dorocie Kaczmarek oraz przedstawicielkom klubu Gdzie Ta Meta. Słowa podziękowań należą się również druhom OSP Kostrzyn oraz OSP Brzeźno, a także kostrzyńskiej Policji i grupie ATV Kostrzyn, czuwającym nad bezpieczeństwem imprezy. Na starcie biegu ostatecznie stanęło 114 zawodników, najszybciej pięciokilometrowy dystans z Cegielni przez Glinkę Duchowną i Buszkówiec prowadzący przez liczne podbiegi i drugi szutrowe pokonał Dmytro Musiatchenko z czasem 15:50, najszybszą z pań była Katsiaryna Ptashuk (17:59). W kategorii mieszkanka Gminy Kostrzyn, tryumfowała Jowita Kruczkowska (24:07), a najlepszym mieszkańcem naszej gminy został Łukasz Bankiewicz (19:40). Wybrano także najstarszego zawodnika, który przekroczył linię mety, był nim 69-letni Tadeusz Grabowski z Brzeźna. Najstarszy zawodnik otrzymał z rąk organizatorów karnet na Termy Maltańskie oraz zaproszenie na masaż relaksacyjny. Najlepsi zawodnicy w kategoriach OPEN Kobiet i Mężczyzn oprócz tradycyjnych statuetek – cegieł otrzymali, za I miejsce – 300 zł, za II m. – 200 zł, za III m. – 100 zł, za miejsce IV i V przyznano upominki z Gminy Kostrzyn. Wspomnianymi cegłami oraz upominkami z ZM „GOAP”. nagrodzono także najlepszą piątkę w kategoriach mieszkanka i mieszkaniec Gminy Kostrzyn. Ponadto najlepsza trójka otrzymała zaproszenia na masaże relaksacyjne do M-Balans oraz Pracowni Fizjoterapeutycznej Szymona Walkowiaka, a także bony do Decathlonu o wartościach 300, 200 i 100 złotych. Oprócz nagród za zajęcie miejsc w pierwszych piątkach wyżej wymienionych kategorii wśród wszystkich uczestników biegu rozlosowano nagrody rzeczowe: hulajnogę, kamerę go-pro, bezprzewodowy głośnik, zegarek sportowy POLAR oraz zaproszenia: na strzelnicę (przekazany na licytację dla Amelki), do Restauracji Meridian’s na poznańskim Sołaczu, do Escape Room, na gokarty, a także na lot paralotnią. Wszyscy zawodnicy i kibice mogli skorzystać także z oferty gastronomiczne i posilić się kiełbasą, pyrą z gzikiem, pajdą chleba ze smalcem, sushi, bigosem i ciastami. Dla najmłodszych przewidziano atrakcje w postaci dmuchanego placu zabaw. Podczas biegu zbierano także pieniądze na walczącą z nowotworem 4-letnią Amelkę, wszystkim Państwu serdecznie dziękujemy za hojne datki, bo uzbierano aż 2000 złotych!

OPEN MĘŻCZYŹNI:
1. Dmytro Musiiatchenko 15:50