Gra miejska ściągnęła tłumy!

O godzinie 10 na kostrzyńskim Rynku panował niezły zamęt, wszystko za sprawą gry miejskiej "Tropem szpiegów" organizowanej wspólnie przez Harcerzy z Kostrzyńskiego Szczepu im. Cichociemnych, Towarzystwo Pamięci Powstania Wielkopolskiego 1918/19 - koło im. J. Wadyńskiego w Kostrzynie oraz Stowarzyszenie Walka Kostrzyn. Do gry przystąpiło aż 27 zespołów, przeważnie pięcioosobowych, co daję łączną liczbę 108 uczestników! Tak liczna frekwencja bardzo pozytywnie nas zaskoczyła. Jak na pierwszą tego typu imprezę zainteresowanie spore, za co dziękujemy! Co więcej była to trzecia największa impreza pod względem ilości uczestników jaką organizowaliśmy (zaraz po Nocy Kupały oraz Turnieju dla Szkół Podstawowych). Wracając do samej gry, pierwsza grupa wyruszyła tropem szpiegów w miasto chwilę po godzinie 10, kolejne grupy wychodziły mniej więcej co 10 minut, z racji tego gra zakończyła się około godziny 15. Uczestnicy po drodze byli sprawdzani głównie ze znajomości historii Kostrzyna oraz mapy naszego miasta, ale pozostałe konkurencje były niemniej ciekawe, czasem wystarczyło pomóc staruszkom pozbierać ziemniaki, czasem o ilości punktów decydowała umiejętność targowania czy też znajomość szyfru. Nierzadko uczestnicy musieli zasięgnąć wiedzy "z miasta", czytając informacje zawarte na pomnikach czy tablicach. Przestrzegano też godzin policyjnych, tak by nie być schwytanym przez krążącą milicję. Gra zakończyła się krótką scenką, w wyniku której tytułowy szpieg został ujęty przez byłych żołnierzy Armii Krajowej. Okazało się, że najlepiej w konkurencjach spisała się para - Jakub Spiżewski oraz Kamila Stroinska (kryptonim grupy: Kamienie). Kolejne miejsca zajęły drużyny Śledzie, Liście, Ghost.pl oraz Agat. Wszystkie pięć najlepszych drużyn zostało nagrodzonych zestawami książek ufundowanych przez Instytut Pamięci Narodowej oraz upominki z Urzędu Miasta i Gminy. Dziękujemy również za wsparcie imprezy przez Piekarnię Bogienka, Sklep u Dziadka, Eco-smak, Grzyb Ryszard Mechanika Pojazdowa, Artykuły Elektryczne Z. Matłowski, oraz wszystkim osobom, które dzielnie stały na punktach. P.S. Z tego co wiemy p. Iwańska obiecała piątki w dzienniku za obecność na naszej grze, opłacało sie przyjść jutro fotorelacja oraz szczegółowe wyniki. Gra Miejska była ostatnim etapem projektu "Budujemy miejsce dla Ciebie", który finansowany jest ze środków programu Działaj Lokalnie VIII Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności realizowanego przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce we współpracy z Ośrodkiem Działaj Lokalnie Stowarzyszenia Światowid.

Fotorelacja: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.777683828944877.1073741863.235441573169108&type=1