Turniej Siatkówki Plażowej za nami!

W sobotę od godziny 9:00 rywalizowano w VII Turnieju Siatkówki Plażowej na nowopowstałym boisko przy bieżni lekkoatletycznej przy Szkole Podstawowej nr 2 w Kostrzynie. W otwarciu rozgrywek uczestniczyli Panowie Burmistrzowie Szymon Matysek oraz Waldemar Biskupski. Do turnieju przystąpiło 8 zespołów, które podzielono na dwie grupy po 4 drużyny każda. Każda z ekip liczyła 3 zawodników, w rozgrywkach grupowych rywalizowano do zdobycia przez jeden z zespołów 21 punktów, natomiast od półfinałów do zwycięstwa potrzeba było dwóch wygranych setów (rozgrywanych do 21 punktów, z zastrzeżeniem 2 punktów przewagi). Po rozgrywkach grupowych z turniejem pożegnały się drużyny Jest Potencjał, Babki z Piasku, Walka Kostrzyn oraz El Aeropuerto team. Przed tym jednak wśród wszystkim zawodników rozlosowano nagrody rzeczowe. W pierwszym półfinale spotkały się drużyny Sokoły Millenium oraz Damy Wam Szansę, mecz po tie-breaku zakończył się rezultatem 2-1 dla tych drugich. W drugim meczu półfinałowym byliśmy świadkami pojedynku pomiędzy Walczakami a Hefajstosem i zwycięstwem Walczaków. W meczu o 3. miejsce Sokoły Millenium pokonały Hefajstos, a w finale Damy Wam Szansę okazali się lepsi od Walczaków. MVP Turnieju wybrano Sebastiana Rodykowa z zespołu Damy Wam Szansę. Organizatorzy pragną podziękować za pomoc w organizacji turnieju Radnym Młodzieżowej Rady Miejskiej Gminy Kostrzyn Kornelii Łyszczarz oraz Idze Paprocki, Restauracji Biesiada, Łukaszowi Kruszonie oraz wszystkim zaangażowanym członkom stowarzyszenia.