BIEG PIECZONEJ PYRY ZA NAMI!

W sobotę na terenie Starej Cegielni w Iwnie oraz pobliskich Stawów odbył się Dzień Pieczonej Pyry. Organizatorami tego wydarzenia byli radny Szymon Nadolny oraz Stowarzyszenie Walka Kostrzyn. Na uczestników festynu czekały: bieg, manewry strażackie, kajaki, dmuchany plac zabaw oraz wyżywienie w postaci kiełbasy oraz pyry z gzikiem. Chwilę po godzinie 11:00 wystartował I Bieg Pieczonej Pyry, 60 zawodników miało do pokonania dystans 4,3 km. Tylko jedna osoba nie zdołała ukończyć biegu. Pierwszy na mecie z czasem 16:41 pojawił się Tomasz Włodarczyk (Witkowo Biega), a tuż za nim Marcin Langner (Kostrzyn). Najszybszą z pań była Jolanta Nowak (Kostrzyn). Najlepszym Walkowiczem był Mateusz Kapciak (piąte miejsce). Dla najlepszej piątki pań oraz panów przewidziano nagrody w postaci bonów do sklepu sportowego, pucharu-cegły oraz upominków z gminy. Dodatkowo wyróżniono największego pechowca - Marcina Otto oraz ambasadora biegu - Mateusza Nadolnego. Po rozdaniu nagród i po wcześniejszym posileniu się tytułową pyrą, przystąpiono do manewrów strażackich. W ciekawy sposób JRG-3 oraz zastępy strażaków z Kostrzyna, Gułtów oraz Brzeźna przedstawili jak reagują w sytuacjach zagrożenia życia ludzkiego przy wypadkach samochodowych. Kolejne godziny były okazją do wymiany doświadczeń oraz rozmów między uczestnikami przy wspólnym pieczeniu kiełbasek Chcielibyśmy podziękować sponsorom całego festynu, a byli nimi: Gmina Kostrzyn, Radny Szymon Nadolny, Betoniarnia Iwno, Radny Artur Wojciechowski, Restauracja Biesiada, GP Amazis. Podziękowania także dla druhów z OSP: Kostrzyn, Gułtowy, Brzeźno oraz członków grupy ATV Kostrzyn i naszego stowarzyszenia.

FOTORELACJA:

Wyniki: